Özel turlarım.  Budapeşte’deki seçkin geziler, aktiviteler & eşsiz programlar.

Budapeşte seyahatinize nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bana ulaşın ya da aşağıdaki turlarıma göz atın!

Veronika – Budapeşte gezi rehberi
+36 70 425 7855
(Whatsapp sadece HAFTA ICI saat 9-18 arası) 

“Budapeşte, Roma ve Türkiye etkisiyle Orta Avrupa’nın Paris’i. Burası kültür,tarih, eğlence ve dinlenme için ideal seyahat noktanız.”
1526’da Osmanlı Devleti Macaristan’ın bircok bölgesini ele geçirdi, ve iki ırkın ortak tarihi basladı. Bu neredeyse 150 yıl süren Osmanli egemenligi Macar kültürünü ve geleneklerini de etkiledi. Osmanlı tarihinin birçok parçası ile Macaristan’da, özellikle Budapeşte’de hala karşılaşmak mümkün. Budapeşte’deki özel turumuzda eski hamamlar ve lüks kahvehaneler gibi gizli mücevherleri birlikte keşfedeceğiz.
Budapeşte’de doğdum, büyüdüm. Türkiye’de kısa bir süre yasadim, ve Türk kültürünü uzun yillardir taniyorum ve seviyorum. Şehir turlarımı özellikle Türklere göre hazırlıyorum. Macar tarihi, kültür, genel hayat gibi duymuş olacağınız konuların yanında, biraz kişisel fikirlerimden ve kendi hikayelerimdende anlatarak renklendirmeye çalışıyorum. Alışılagelmiş grup turlarının aksine, Budapeşte’deki en önemli eserleri ve Türk etkilerini görme, geleneksel Macar yemeklerini tatma ve gerçek hayatı yaşama adına bir arkadaşınız olarak sizlere eşlik edeceğim.
Budapeşte’nin tarihini & harika eserlerini keşfedin

Osmanlılar @ Buda Kalesi

Kanuni Sultan Süleyman, Buda’yı fethetti ve yıllar boyunca yönetti. Budapeşte kalesinin içinde ve çevresinde birçok kalıntı hala ayakta kalmış durumda. Orada yürüdüğünüzde tüm şehrin güzel manzarasının da tadını çıkaracaksınız.

Termal kaplıcalar

Budapeşte ve çevresinde yaklaşık 120 termal kaynağı bulunmaktadır. Türkler tarih boyunca termal banyo (hamam) kültürünü genişlettiler ve suların şifa özelliklerini değerlendirdiler. Günümüzdeki başkentin en önemli hamamları Széchényi ve Gellért Kaplıcası, Türk hamamlardan ise Rudas, Király, Veli Bey Spa ve Rácz Hamamı’dır.

Macar ve Türk Kahve kültürü

Kahve, Türklerin Macaristan’da yaydığı şeylerden biri. Bu sebeple şehirde tarihi ve eşsiz mimarisiyle günümüzde de hizmet veren cafeler mevcut. En güzel olanları: Művész Kávéház, Gerbeaud ve New York Cafe’dir. Hepsinin kendine özgü tarzı, dekoru ve mimarisine bulunmaktadır.

Tuna Nehri Gezisi

Tuna nehrinin incisi, Budapeşte, 1873 yılında birleşen iki kentin, tepeler ve kale tarafından tanınan Buda, ve düz, şehrin hareketli havasına sahip olan Peste’nin sonucudur. Tuna Nehri gezisi size Buda kalesi, Parlamento binasi veya Balıkçılar Burcu gibi nefes kesen ve romantik bir manzara izleme imkanı sunuyor.

Budapeşte, Viyana ve Prag üçgeni

Macaristan, 1867-1918 yılları arasında Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun bir parçasıydı. Bu nedenle Viyana, Prag ve Budapeşte arasında birçok benzerlik bulacaksınız. Şehirler birbirinden zengin ve özel, bu yüzden tatilinizi renkleştiren bir tercih olabilir.
İş arkadaşlarınızla mı geliyorsunuz? Yoksa aileniz ve dostlarınızla mı?
Budapeşte’de dostlarınızla, iş arkadaşlarınızla veya ailenizle dinlenebileceğiniz ve sosyalleşebileceğiniz birçok farklı mekan, bar ve restoran bulunmaktadır. Uygun fiyatlar ve benzersiz deneyimler nedeniyle bekarlığa veda partileri için de popüler bir yer haline geliyor. Bu sıralar birçok şirket kendi toplantılarında veya gezilerinde Budapeşte’yi tercih ediyor. Daha önce de otobüs, tekne, otel rezervasyonu, konferans organizeler ve seyahat düzenlemelerde birçok gruba yardımcı oldum. Birçoğu Budapeşte’nin şimdiye kadarki en iyi varış noktası ve en doğru karar olduğunu söyledi!
Şehir turunuzu bir gastronomi gezisi ve lüks alışveriş ile birleştirin
Budapeşte, hareketli tasarım, vintage mağazaları, harabe barları ve otantik bit pazarlarıyla ünlüdür. Ama hepsi bu değil. Şehir, süslü hediyeler satın alabileceğiniz, en iyi tatlıları veya şarapları tadabileceğiniz şık alışveriş caddeleriyle de bilinir...

TURLARIMDAN SEÇİN

VEYA İSTEDİĞİNİZ PROGRAMLARI BİRLEŞTİRİN, VE KENDİ ÖZEL TURUNUZU KENDİNİZ HAZIRLAYIN!

Hazır turlarımdan birini seçebilir veya kendi kişisel turunuzu yapmaya karar verebilirsiniz. Hazır turlarım söz konusu olduğunda, Budapeşte içindeki, Budapeşte dışındaki veya Macaristan dışındaki turlar arasından seçim yapabilirsiniz. Her birinin içinde yarım gün, tam gün veya sadece akşam süren bir tura çıkma seçeneği bulunmaktadır.

BUDAPEŞTE İÇİ TURLARIM

Klasik Şehir turu

YARIM GÜNLÜK  < >  GÜNDÜZ

Cigan Gecesi

yarım günlük < > akşam

Klasik müzik gala konseri

yarım günlük < > akşam

Bazilika Konser

yarım günlük < > akşam

Halk oyunları konser

yarım günlük < > akşam

Macar bale gösteri

yarım günlük < > akşam
BUDAPEŞTE DIŞI TURLARIM

Estergon, Visegrad, ...

TAM GÜN  < >  GÜNDÜZ

Eger & Şarap tatma

TAM gün < > gündüz

Bratislava - Viyana

tam gün < > gündüz

Kişisel turunuz

tam gün < > gündüz

Referanslar

Misafirlerin hakkımda söyledikleri

“Dünyanın bir çok ülkesine işim gereği ziyaretlerde bulunuyorum yaptığım ziyaretlerde en çok dikkat ettiğim konu beni karşılayan ve ziyarette bulunduğum lokasyonu bana tanıtan rehberlerdir sevgili Veronika sen duruşun karşılaman ve bizlere göstermiş olduğun alaka ile yaptığın işi farklı bir boyuta taşıdın bizlere gösterdiğin misafir perverliğin ve ilgi alakandan dolayı çok teşekkür ederim. Emeğine yüreğine sağlık.”
Murat Şahin Hazar

Genel Kordinatör

“Kendisinin Viyana, Budapeşte ve Bratislavada rehberliğini dinledim.Türkceyi bilen, güler yüzlü, neşeli aynı zamanda harika bir rehber.Geziden aylar sonra irtibata geçtiğimde hala aynı yardımsever tavırlarıyla yardımcı oldu. Kesinlikle diyebilirdim ki pişman olmayacaksınız.Aklınızdaki sorulara her zaman yanıt alacağınız, gezideki anlatım üslubuyla hafızada yer alan bilgi ve kültür dolu keyifli zaman getireceğinize şüphe yok.”
Dilara Ekşi

Gezginler

“Veronika hanima bize göstermis oldugu misafirperverlikten dolayi cok tesekkur ederiz. 15 günlük Avrupa turumuzun Budapeşte ve Viyanada rehberlik hizmeti için sizinle tanışmış olmanın mutluluğunu yaşadık. Sunumunuz bilginiz harikaydı.
Tüm misafirlerimiz size hayran kaldı.En kısa zamanda yani birdahaki turumuzda mutlaka beraber olacağız.
Sevgilerimizle.”
Gültekin Yaman

Gezginler

Başka bir konuda mı yardıma ihtiyacınız var? Diğer hizmetlere göz atın!

Budapeşte’de lisanslı bir tur rehber olmanın yanı sıra, emlak projeleri ve çeviri hizmetleri konusunda işletmelere yardım ediyorum.

Budapeşte Emlak

Kiralık daire veya satın almak için bir mülk mü arıyorsunuz? Size uzman bir ekiple birlikte Budapeşte veya Macaristan’daki en iyi yatırım fırsatları hakkında bilgi vereceğiz.

İş Danışmanlığı

Budapeşte’de bir şirket kurmayı mı planlıyorsunuz? Yoksa toplantı / etkinlik düzenleyecek ve organize konusunda desteğe mi ihtiyacınız var? Günlük işlerinizin takibinde sizlere yardımcı olabilirim.

Tercüme Hizmetleri

Toplantınızda veya seyahatlerinizde tercümana mi ihtiyacınız var? Makaleleri veya belgeleri çevirtmeniz mi gerekiyor? Macarca, Türkçe ve İngilizce tercüme desteği verebilirim.